V sobotu 12 dubna 2014 od 10 h a od 14 h proběhla další vycházka z cyklu KARLÍN Z VODY ZROZENÝ. Tentokrát bylo téma V soukolí průmyslu, a stejně jako předchozí dvě i tato nás znovu nadchla. Dozvěděli jsme  se jak se ve vývoji Karlín zrychlil v druhé půlce 19 století. Co bylo důkazem jeho bohatosti. Jak se změnil způsob výstavby. Jak bylo využito předchozího velkorysého plánování domovních bloků. Hodně o panu Křižíkovi. Proč se ČKD jmenovalo tak jak jsme je znali. A které další známé výrobny v Karlíně dlouho fungovaly. Bylo toho znovu hodně a jsme za to rádi. 17. května se těšíme na poslední. Ale doufáme, že tím to nekončí, protože zájem opravdu je, tak budeme přemýšlet o tom, jak vše ještě jednou rozhýbat zase třeba v příštím roce!

Více o události sledujte buď na našem fb profilu, kde je vytvořena přímo událost, nebo také samozřejmě na našich stránkách, kde k té nadcházející najdete podrobnosti. Těšíme se na viděnou.

Příští vycházka na téma Nový Karlín se uskuteční  v sobotu 17. května 2014 v 10:00 h a také ve 14:00 h sraz na tramvajové zastávce URXOVA (linky 3, 8).

Vycházky realizujeme ve spolupráci s Prampouch o.s.. Průvodcem je pan architekt Petr Kučera.

Sledujte událost zde na webu, nebo facebooku.

Fotografie z třetí vycházky si můžete prohlédnout také na fb. profilu.