Po urputných vyjednáváních se zástupci MČ P8 o zklidnění dopravy alespoň v oblasti okolo ZŠ Lyčkovo náměstí, jsme zůstali více jak rok ve stavu napjatého očekávání, co se s parkováním jako takovým v Karlíně nakonec stane. A stejně jako u tunelu Blanka se v souvislosti se zavedením parkovacích zón dozvídáme další termín, kdy mají být zavedeny. Že by se už konečně zadařilo? A pomůže to Karlínu? Věříme, že alespoň částečně ano. Protože současná situace už je opravdu zoufalá. Nadějné zprávy přicházejí z Magistrátu: http://prahaeu.tumblr.com/post/134915352074/z%C3%B3ny-placen%C3%A9ho-st%C3%A1n%C3%AD-za%C4%8Dnou-fungovat-od-dubna.

A další informace k parkovacím zónám docela přehledně zde: http://www.metro.cz/parkovaci-zony-v-metropoli-se-budou-rozsirovat-prodej-kuponu-zacne-v-breznu-1w4-/co-se-deje.aspx?c=A151210_140212_co-se-deje_lupou

A na závěr jedna konkrétní, dobrá zpráva z naší nejoblíbenější lokality – pěší zóny okolo stanice metra Křížíkova. Po novém roce by mělo dojít ke změně dopravního řešení a tím k navrácení pěší zóny chodcům. Od ledna bude vjezd do pěší zóny omezenen časově. Vozidla zásobování tak budou moct zajistit závoz provozen v určený čas. Mimo tuto dobu bude do zóny vjezd zakázán.

Informace o vývoji v souvislosti s parkování můžete sledovat na těchto dvou odkazech:
http://www.karlinsobe.cz/kauzy/doprava-na-lyckove-namesti/

http://www.karlinsobe.cz/parkovaci-zony-a-dalsi-zmeny/

A na fb můžete sledovat profil Karlínský čuník