„Divoký“ plácek v Hybešově ulici opět ožije. Přijďte na sousedskou slavnost a zažijte Karlín jinak.

Již potřetí proběhne 20. září 2014 (14-20 h.) v Hybešově ulici v Karlíně sousedská slavnost Zažít město jinak. Na plácku před kavárnou Divoké matky zazní swingová hudba, proběhne sousedské grilování a z doprovodného programu si vybere každý.

Cílem akce je ukázat lidem, že místo, kde bydlí, nemusí sloužit pouze k parkování aut, ale také jako prostor k setkávání a vytváření vazeb. „Tahle slavnost je především o lidech. Každý může přijít, přinést si deky a sedátka, nabídnout sousedům vlastní občerstvení nebo si s nimi vyměnit to, co už nepotřebuje“ říká Linda Kiegerbecková ze sdružení Karlín sobě, která akci pořádá již třetím rokem.
Výměnný bazárek věcí se v loňských letech setkal s velkým ohlasem. Donést můžete nepotřebné šaty, knihy, ale například i vybavení nebo nábytek, které ještě mohou dostat druhou šanci a dělat radost někomu dalšímu. Věci, které zbudou, budou stejně jako vloni věnovány místnímu azylovému domu. Prostor dostane i vaše kuchařské umění. Umíte nějakou specialitu? Doneste ji a ochutnejte na oplátku dobroty, které připraví vaši sousedi. Občerstvení pro malé i velké bude zajištěno v kavárně Divoké matky, děti se můžou těšit například na cukrovou vatu nebo oblíbenou malinovku, dospělí jistě ocení výborná vína z místní vinotéky.
„Jde nám o to, aby lidé vnímali Karlín autenticky, tak jak si ho mohou užívat i během roku. Máme velké štěstí, že jsou v Karlíně opravdu klidné zóny, které k tomu samy vybízejí“ dodává Renata Lišková z Karlín sobě.
Doprovodný program bude i letos velmi pestrý, situován bude ve dvorech přilehlých domů. Kromě dřevodílny a výtvarné dílny je v jednání i divadelní představení, odpoledne přijdou na řadu lekce swingu. Hlavním tématem výtvarných dílen budou letos lodičky, které symbolicky propojí akci s Karlínským přístavem, kde se sousedská slavnost bude tento rok konat poprvé.
Přijďte si udělat „obývák“ na ulici a zažít s vašimi sousedy příjemné odpoledne. Doneste si věci na sezení nebo ležení, něco dobrého i věci, které chcete „poslat dál“. Jistě si také něco odnesete, přinejmenším zážitek z příjemně prožitého času.
Pokud se chcete zapojit do příprav, kontaktujte nás na info@karlinsobe.cz!

#zažítkarlín

 

Sledujte událost zde na stránkách s aktuálním programem a všemi novinkami.

Nebo jsme také na facebooku