Karlín ráj zlodějů ! Chcete se zbavit auta? Zaparkujte přes noc v Karlíně

Pražský Karlín byl v minulosti považován za čtvrť nebezpečnou. „Karlínu a Libni zdaleka se vyhni“. Po útlumu z minulých let kriminalita v Karlíně opět nabírá dech a děsí její obyvatele. Fakticky se vtéto čtvrti v druhé polovině roku 2015 ztrojnásobila oproti první polovině.

Bohužel odpovědní – Policie a MČ Praha 8 – nad tím zavírají oči. Lze jen spekulovat, co je důvodem takového přístupu.

Z vyžádaného vyjádření plk. JUDR. Mgr. Radky Drexlerové ze dne 25.1.2016, o jehož faktických podkladech lze mít odůvodněné pochybnosti, se dozvíme, že:,,oproti roku 2014 došlo v loňském roce k poklesu trestné činnosti, Karlína nevyjímaje. Z celé MČ Prahy 8 je Karlín jedna z nejméně zatížených čtvrtí trestnou činností.“ Starosta a Bezpečnostní komise MČ-P8, zklidněni tímto vyjádřením, s uspokojením do nedávné doby přehlíželi stížnosti na narůstající počet případů. Snad je probudí urgence poškozených občanů a statistické údaje o trestných činech na 10.000 obyvatel na Praze 8 , které říkají něco naprosto jiného: na Karlín připadá 1751 trestných činů, na Libeň 544, na Ďáblice 209, na Kobylisy 370 a na Bohnice 192. Co se týče vykradených aut v Karlíně v loňském roce jich bylo 237 a v Bohnicích 90. Při zvážení počtu obyvatel v daných částech jsou tato čísla dost alarmující (Karlín cca 7.500 a Bohnice 14.000 obyvatel).

mapa kriminality1

Až na konci února předseda Bezpečnostní komise MČ-P8, p. Nagovský, narůstající trend potvrdil a slíbil, že se jím bude zaobírat. Otázkou je, do jaké hloubky. Je zde obava, že místo efektivních řešení se spokojí se svým prohlášením na veřejném zasedání zastupitelstva. Volnou parafrázi prohlášení, které je v příloze, zaslal i emailem: „Karlín je možno považovat za centrum našeho hlavního města a poměrně frekventovanou „pražskou křižovatku“. Z toho vyplývá i trestná činnost charakteristická pro všechna centra velkých měst, zejména v období na přelomu roku.“ A hotovo.

Obyvatelé Karlína, zvykejte si tedy na dennodenní přítomnost zločinu. Místo zřízení pravidelných hlídek policistů – pochůzkářů, kteří redukují kriminalitu v centrech měst, má pan Nagovský pravděpodobně jiný recept, který doposud ale podléhá přísnému utajení.

Asi nám nezbude, než si pomoci sami. Však jsme na to zvyklí. Co takhle patrolami karlínských patriotů v ulicích, které budou hlídat bezpečnost. V dnešní době je bohužel téměř nemožné zahlédnout hlídkujícího policistu, který opustil prostor vyhřátého auta. Naopak s vykradenými auty se občané Karlína potkávají denně.

Vyjádření paní plukovnice a odkaz na vyjádření o stavu bezpečnosti od pana Nagovského jsou v přílohách. Nedoporučujeme majitelům vozidel přečtení dokumentu a zhlédnutí videa, nepřispěje k dobré náladě a mohlo by jim způsobit zdravotní potíže.

IMG_20160303_170439          IMG_20160303_170007

image          IMG_20160302_100037

Odpověď Drexlerová