Středa 27. ledna 2016

Možná jste již zaregistrovali šrumec okolo Petice za odtržení Karlína od Prahy 8 a jejímu připojení k Praze 7.

Příští týden Petici odneseme na podatelnu MČ Praha 8. Chybí nám už jenom asi 100 podpisů a mezi podepsanými jsou také mediálně známí lidé, kteří nás podpořili. Děkujeme za to.

Hlavním důvodem k odpojení není pouze špatná komunikace s radnicí, ta už byla jen tou pomyslnou tečkou. Karlín je prostě jiný a nemá z podstaty šanci na pořádné volební zastoupení v zastupitelstvu a tudíž reálný vliv na dění zde. Příkladem, na kterém se dá ilustrovat, že radnice Karlínu nerozumí, může být přívoz z Holešovic do Karlína. Co udělala MČ Praha 7 s velkou slávou a sklízí ovace za nejvyužívanější přívoz v Praze, Praha 8 odmítá s odkazem na to, že je to moc drahé a potěmkináda pro pár nadšenců.

Myslíme si, že Praha 8 vůbec nezvládá svoji roli „regulátora“ výstavby, historicky se neřeší infrastruktura a dopady nové výstavby.

Petice je za prosazení bodu do zastupitelstva – projednání možnosti odtržení Karlína. V podstatě je to nejdemokratičtější způsob, jak zjistit proč si Praha 8 chce a má Karlín udržet, když je zjevné, že tu spousta nesouladu je.

Na odpovědi, že máme tento nesoulad řešit politickou angažovaností tady máme malý statistický průzkum – data Statistického úřadu ke komunálním vobám v r. 2014:

Počet voličů v Karlíně (všech 16 volebních okrsků) – 7 879
Volební účast – 30%

Oproti tomu celá P8
Počet voličů – 78 841
Volební účast – 36%

a P7
Počet voličů – 30 624
Volební účast – 39,43%

Znamená to tedy, že hlas Karlína má váhu:
na P8 9,99%
na P7 20,3% (v případě připojení k P7)

Odkazy s tématem související:

/kauzy/odtrzeni-karlina-od-prahy-8/
/kde-lze-podepsat-petici/
/petice-za-projednani-zmeny-hranic-mezi-p8-a-p7/
/reakce-na-clanek-radnice-nam-nerozumi-tvrdi-lide-z-karlina-chteji-patrit-k-praze-7/