KARLÍNSKÝ MASOPUST
7. 12. 2015

V sobotu 7. 2. 2015 Karlín ožije masopustním veselím. Od 14 do 18 hodin zde proběhne již 12. ročník Karlínského masopustu, akce, která si za poslední roky získala stovky příznivců. Přijďte si i vy užít velkolepý průvod s koňským povozem, řemeslné trhy a bohatý pódiový program.

A co všechno vás čeká? Po symbolickém odemknutí masopustu projde karlínskými ulicemi slavnostní průvod, ve kterém půjdou nejen tradiční masky a postavy, ale i koňský povoz s kapelou, která se po celou dobu bude starat o rozjařenou náladu. Na Karlínském náměstí si na řemeslných trzích zblízka prohlédnete, jak vypadala práce středověkých řemeslníků a jak pod jejich šikovnýma rukama vznikaly tradiční výrobky.
O zábavu se během celého odpoledne postarají také vystupující tanečníci a hudebníci, malé i větší návštěvníky svým programem určitě zaujme Heidi Janků nebo bublinář Kodeš. Děti si pak užijí spoustu legrace s cirkusem LeGrando či při tradičních dílnách.

VÝZVA LETOŠNÍHO MASOPUSTU:

Klobouky připravit!
K masopustu patří masky a k maskám klobouky. Chápeme, že ne každý je natolik vybaven, aby ze skříně vytáhl masopustní oděv na první dobrou. Klobouky ale spousta rodin vlastní.
Rádi bychom letošnímu masopustnímu průvodu přidali přízvisko „kloboukový“ – aby klobouky na hlavách průvodu byly vidět ze všech stran. Tak se všichni připojíme k průvodu.
Co za to? Nefalšovaný pocit příslušnosti k průvodu a…třeba i drobná odměna
Nemáte doma klobouk? Pak máte dost času zeptat se babiček, dědečků, zda vám klobouk zapůjčí.

KARLÍN SOBĚ v této souvislosti vyhlásil FOTOGRAFICKOU SOUTĚŽ

PROGRAM

13:00 začátek v KAIZLOVÝCH SADECH
těsit se můžete na Divadlo Kvelb, Bratři v triku, Šarvance a Chasu

Masopustní průvod se pak vydá ulicí Křižíkovou směrem na Karlínské náměstí

KARLÍNSKÉ NÁMĚSTÍ 14:00 – 18:00 h

VELKÉ PODIUM
14:15    TRN V OKU
15:05    ŠLAPETO
16:15    Šarvanci
16:30    Michal David – revival
18:00    Heidi Janků

PŘEDPODIUM
14:35    Bratři v triku
14:50    Flamenko
15:50    Bublinář Kodeš
17:20    Bratři v triku
17:40    Coisceim

BUDOVA KARLÍNSKÉHO SPEKTRA
DIVADELNÍ SÁL
14:30    CIRKUS ŽLUTÁ KARAMELA
16:00    CIRKUS ŽLUTÁ KARAMELA
17:00    CIRKUS ŽLUTÁ KARAMELA
dětské divadelní představení, účinkuje  Divadelní spolek MIMo.s.

VELKÝ SÁL
14:00 – 17:00    Cirkus Legrando

DÁLE
Masopustní kostička pro děti od 2 let
Odpočívárna pro rodiče s dětmi s občerstvením
Dílničky pro děti: výroba klobouků, masky na obličej

Zhruba od půl třetí začne jezdit kolem Karlínského náměstí koňské spřežení. Stačí nasednout a nechat se svézt – samozřejmě zdarma!

Nejenom projížďky koňským spřežením kolem Karlínského náměstí, i ledová plocha na dvoře Karlínského Spektra bude celé odpoledne zcela zdarma otevřená právě pro vás!

Karlínský masoupust je ideálním námětem pro strávení příjemného dne pro zástupce všech věkových kategorií, o čemž svědčí stále vzrůstající počet účastníků z řad diváků i vystupujících umělců. Zábavou a veselím se může pyšnit již symbolické zahájení masopustních oslav, ztělesněné průvodem desítek maskovaných postav doprovázených vyhrávající kapelou.

Vše můžete sledovat na Facebookové události

masopust 2014_A3_plakat_tisk-01