Sobota 20. září 2014 14:00 – 20:00 na Divokém plácku v Karlíně
(Hybešova x Pernerova x Kubova)

Kostra programu:
14-16 Archibald, housličky na chůdách
14.30 Syrový tóny
16.00 Lekce swingu + tančírna – Swing busters + live swing band
18.00 Ing. Puding

Průběžný program:
Streetjóga s Karolinou v 15 / 16 / 17 hodin …podložky na cvičení s sebou…vítán nevyužitý koberec či info vedoucí k jeho objevení :-
Destiny Pole Dance aneb překvapení vedle divokého baru…
Úlet ovčí babičky – oplétačky
Vlasy jinak – kadeřnický workshop
Putovní knihovna Smysluplné školy

Tvůrčí dílny:
Dřevodílna – lodičkován, plotování
Smysluplný dvůr aneb co (třeba i vaše) děti připraví…
A centrum – Výroba panenek/loutek z trávy a listí.
Integrační školka Smíšek – lodičkování z papíru + recy PETvoření

Vyměň / daruj:
Výměnný blešák aneb vyměňte či darujte co už neslouží…
Výměnný „bejby“ hračkoblešák, protože (třeba i vaše) děti chtějí… :-)

Řekněte dětem, že se mohou zapojit do dětské sekce Zažít! Přinést na baby výměnný blešák hračky či jiné věci, co už doma překáží, ale nechtějí je vyhodit. A určitě knihy do výměnné knihovny! Případně kdyby chtěly vymyslet nějakou aktivitu, kterou by tam zabavily jiné děti – budou tam mít na to k dispozici celý Smysluplný dvůr!

Co zbyde odvezeme do Azylového domu sv. Terezie v Pernerově ulici.

Zásobování dobrotami:
Shadow / maso i vege burgery
Divoké matky (pivo, malinovka, cider…)
Dharmasala čajovna
Vinotéka Karlín
Simplygood (karlínské koláčky, linecké lodičky…)
Cukrová vata
Langoše, párky, klobásy,…
Sousedské (nejen)grilování – trocha uhlí a něco (nejen) na gril, třeba bábovka na tácu, s sebou!

A dále bychom Vás rádi informovali, že na akci ZAŽÍT KARLÍN JINAK budou v sobotu děti ze školní televize  Reflegs TV natáčet reportáž. Tentokrát však pro Českou televizi, která přislíbila odvysílání v pořadu Zprávičky v neděli v 18:40 na ČT :D.

p.s. vyrobené lodičky mají rezervaci v Marině Karlín (Přistav 18600) zda-li je zakotvíte či pustíte po vodě je na Vás / Vašich dětech…

Těšíme se na setkání!

_____________________________________________

„Divoký“ plácek v Hybešově ulici opět ožije. Přijďte na sousedskou slavnost a zažijte Karlín jinak.

Již potřetí proběhne 20. září 2014 (14-20 h.) v Hybešově ulici v Karlíně sousedská slavnost Zažít město jinak. Na plácku před kavárnou Divoké matky zazní swingová hudba, proběhne sousedské grilování a z doprovodného programu si vybere každý.

Cílem akce je ukázat lidem, že místo, kde bydlí, nemusí sloužit pouze k parkování aut, ale také jako prostor k setkávání a vytváření vazeb. „Tahle slavnost je především o lidech. Každý může přijít, přinést si deky a sedátka, nabídnout sousedům vlastní občerstvení nebo si s nimi vyměnit to, co už nepotřebuje“ říká Linda Kiegerbecková ze sdružení Karlín sobě, která akci pořádá již třetím rokem.
Výměnný bazárek věcí se v loňských letech setkal s velkým ohlasem. Donést můžete nepotřebné šaty, knihy, ale například i vybavení nebo nábytek, které ještě mohou dostat druhou šanci a dělat radost někomu dalšímu. Věci, které zbudou, budou stejně jako vloni věnovány místnímu azylovému domu. Prostor dostane i vaše kuchařské umění. Umíte nějakou specialitu? Doneste ji a ochutnejte na oplátku dobroty, které připraví vaši sousedi. Občerstvení pro malé i velké bude zajištěno v kavárně Divoké matky, děti se můžou těšit například na cukrovou vatu nebo oblíbenou malinovku, dospělí jistě ocení výborná vína z místní vinotéky.
„Jde nám o to, aby lidé vnímali Karlín autenticky, tak jak si ho mohou užívat i během roku. Máme velké štěstí, že jsou v Karlíně opravdu klidné zóny, které k tomu samy vybízejí“ dodává Renata Lišková z Karlín sobě.
Doprovodný program bude i letos velmi pestrý, situován bude ve dvorech přilehlých domů. Kromě dřevodílny a výtvarné dílny je v jednání i divadelní představení, odpoledne přijdou na řadu lekce swingu. Hlavním tématem výtvarných dílen budou letos lodičky, které symbolicky propojí akci s Karlínským přístavem, kde se sousedská slavnost bude tento rok konat poprvé.
Přijďte si udělat „obývák“ na ulici a zažít s vašimi sousedy příjemné odpoledne. Doneste si věci na sezení nebo ležení, něco dobrého i věci, které chcete „poslat dál“. Jistě si také něco odnesete, přinejmenším zážitek z příjemně prožitého času.
Pokud se chcete zapojit do příprav, kontaktujte nás na info@karlinsobe.cz!

#zažítkarlín